Dlaczego montaż rolet jest tak ważny

Kiedy myślisz o zakupie rolety, koncentrujesz się bardziej na jej wyglądzie niż na montażu. Jak ważny jest montaż rolety oraz co dzieje się z osłoną okienną, jeśli zostanie nieprawidłowo założona, o tym słów kilka.

Czy trudno wybrać roletę

Kiedy zdecydowałeś się na zakup rolet, liczysz na to, że będą działały one bez zarzutu. Jest to możliwe, ale pod kilkoma warunkami. Przede wszystkim znajdź roletę, która odpowiada w 100% twojemu gustowi. Poza tym zwróć uwagę, czy wzór oraz tkanina dopasowuje się do pozostałego wystroju całego mieszkania.

Kolejną niezwykle ważną sprawą, jest prawidłowy montaż rolety. W supermarketach budowlanych znajdziesz osłony okienne, które musisz sam zamontować. Jeśli zdecydowałeś kupić roletę do samodzielnego, pamiętaj, aby dokładnie zrobić pomiary przeszkleń, idealnie wypoziomować miejsce, w którym ma być ona zamontowana. Da ci to pewność, że roleta w miarę dokładnie osłoni twoje okno. Jednak jeśli nie czujesz się na siłach, aby zmierzyć prawidłowo szerokość i długość przeszkleń, tym bardziej, jeśli są to okna o niestandardowych kształtach, to warto zdecydować się na wizytę w salonie firmowym. Tu specjaliści bezpłatnie pobiorą pomiary, a dodatkowo doradzą, jaki rodzaj rolety sprawdzi się najlepiej w twoim domowym zaciszu. Możesz także liczyć na profesjonalny montaż, który zapewni bezawaryjne działanie rolety.


Kiedy roleta nie działa tak jak powinna

Prawidłowy montaż rolet zapewni ci dobre samopoczucie. Dzięki temu masz pewność, że roleta będzie funkcjonowała tak, jak powinna i nie narazi cię na niepotrzebny stres. 


Na wielu forach internetowych dotyczących wystroju okien często spotkasz pytania, które brzmią mniej więcej tak: „Dlaczego moja roleta nie układa i nie zwija się prosto?”, „Dlaczego materiał w mojej rolecie zagina się?”.

Jeśli twoja roleta marszczy się i nie zwija się prosto, być może została krzywo zamontowana. Spróbuj jeszcze raz dokładnie wypoziomować miejsce, w którym umieściłeś elementy mocujące. Nawet najmniejsza krzywizna może doprowadzić do tego, że roleta będzie się zaginać w czasie zwijania.