Jakie kolory akcesoriów wnętrz wybrać - srebro czy złoto, oto jest pytanie

 Jak zdecydować, czy lampa złota kula czy może lampa srebrna kula jest lepszą decyzją? Te dwa najpopularniejsze kolory mają swoje wady i zalety, poznaj je i wybierz kolor dla Twojego domu!

Srebro

Jest jednym z najpopularniejszych kolorów będących częścią naszego domu, to w jego kolorze jest większość elementów elektronicznych, dlatego jest szczególnie dobrym wyborem w aranżacji kuchni, biura czy łazienki. Srebrne elementy zawsze wyglądają elegancko, jednak jego minusem jest to, że jest on zimny, więc w salonie może dawać dawać wrażenie chłodu. Jeśli jednak decydujemy się na jego wybór można pomyśleć o wielu rozwiązaniach gdzie będzie pięknie wyglądał - żyrandole, kule o metalicznych barwach czy srebrne ramki potrafią pięknie ozdobić wnętrze.

Złoto

To piękny i ciepły kolor potrafią nadać pomieszczeniu elegancji nie jest tak łatwy  w samodzielnej aranżacji. Wynika to z faktu, że zbyt duża ilość złotych elementów daje wrażenie tandety, na co należy uważać. Z drugiej strony złoty będąc ciepłym kolorem nadaje wnętrzom odpowiedniego klimatu i ciepła. W dodatku przy zapaleniu świec lub odpowiednich żarówek w pokoju będzie można zobaczyć piękną grę świateł. Złoty pięknie łączy się z ziemistymi i jasnymi kolorami, którym nadaje wręcz królewski charakter. 

A może razem?

Łączenie metalicznych barw zawsze wywoływało kontrowersyjne opinie na ten temat. Jedni uważają, że kolory te się gryzą, a inni uważają że to znakomite nowatorskie łączenie barw. Najlepszym wyjściem jest nie sugerować się opiniami innych i wybierać takie elementy, które będą pasować do naszych upodobań i naszych wnętrz.