Kilka rad dotyczących wybierania stołu do jadalni

Metr wolnej przestrzeni.

Wstawiając w stół, który jest zbyt duży dla danego miejsca, będzie on wyglądał na przytłaczający. Magiczna liczba tutaj to jeden. Powinieneś  zachować około jednego metra  przestrzeni otwartej za krzesłami, aby zostawić miejsce dla ciebie i twoich gości, którzy będą przysiadać się i odchodzić od stołu.

Wybierz okrągły stół, jeśli brakuje Ci miejsca.

Okrągłe stoły drewniane to świetne kompaktowe wykorzystanie przestrzeni. Mają zwykle mniejsze wymiary niż prostokątne lub kwadratowe, więc zwykle można je zmieścić w przestrzeni, która nie jest idealna dla innego rodzaju stołu. Doskonale nadają się również do jadalni w kuchni, kącików śniadaniowych i salonów na otwartym planie. Okrągły stół rozkładany to dobre rozwiązanie w sytuacji gdy dosłownie parę razy w roku przy twoim stole zasiada większa ilość osób.

Postaw na  szklany blat, jeśli masz ciemne mieszkanie.

Co zrobić jeśli mieszkasz w małym mieszkaniu i do tego niezbyt dobrze oświetlonym? Tutaj sprawdzi się doskonale szklany stolik, który zawsze rozjaśni każdą przestrzeń. Tak, szklany stolik będzie wymagał nieco więcej pielęgnacji niż stolik z drewnianymi blatami. Chodzi zwłaszcza smugi na jego powierzchni, ale nie trzeba wiele by przywrócić blat do idealnego stanu za pomocą delikatnych środków czyszczących.

Nie bój się metalu

Stół drewniany to nie jedyne rozwiązanie. Złoto, srebro, mosiądz, żelazo jako nogi stołu lub okucia blatu są same w sobie intensywne w wyrazie i dobrze pasują do praktycznie każdego koloru. Nie bój się też mieszać różnych metali. Taki miszmasz nie przypadnie do gustu wszystkim, jedna k ty nie zawsze musisz tworzyć bezpieczne i nijakie projekty.