Łóżka wodne – dlaczego sen na nich jest zdrowy?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że zmęczenie odczuwane tuż po przebudzeniu może być związane ze snem na nieodpowiednim materacu. Wybór niewłaściwego łóżka może mieć znaczący wpływ na nasze złe samopoczucie. Rozwiązaniem tego problemu mogą być łóżka wodne. Dlaczego są warte uwagi? Co wpływa na ich fenomen i jakie mają znaczenie dla naszego zdrowia? Dowiesz się tego czytając kolejne akapity tego tekstu!

Łóżko wodne – obalamy mity związane z tego typu meblem

Sen stanowi znaczną część życia każdego człowieka. Podczas tej czynności organizm ma czas na odpoczynek. Odpoczywa nie tylko ciało, ale także umysł. Wszystko po to, byśmy obudzili się o poranku pełni energii. Niestety nieprawidłowo dobrane łóżko może sprawić, że budząc się będziemy odczuwali liczne dolegliwości bólowe. Jeśli chcemy tego uniknąć, zdecydujmy się na łóżko wodne. Wiele osób obawia się, że śpiąc na wodnym materacu będą odczuwali dolegliwości choroby morskiej. Inni nie są do końca przekonani czy grzałki umieszczone w łóżku nie wejdą w interakcję z wodą znajdującą się w materacu wywołując niebezpieczne porażenie prądem. Wszelkie obawy związane z zakupem łóżka wodnego, powinniśmy odłożyć na bok. Obecny proces produkcji tego typu mebli jest przeprowadzony z niezwykłą starannością oraz dbałością o bezpieczeństwo osób, które będą każdej nocy zasypiały na wodnym materacu.

Łóżko wodne – wybawienie dla osób mających problemy z kręgosłupem

Bardzo często osoby, które mają liczne schorzenia kręgosłupa, nie mogą efektywnie wypocząć na klasycznym łóżku czy materacu. Niektóre meble są dla nich zbyt twarde, inne znów za miękkie. Ciężko więc znaleźć złoty środek. Idealne dla nich mogą okazać się łóżka wodne, które dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając kręgosłupowi możliwość pozostawania w linii prostej. Warto wspomnieć także, że kręgosłup osoby leżącej na łóżku wodnym nie podlega nieprzyjemnym naciskom. Dzięki temu zarówno kręgosłup jak i inne partie mięśni zostają odciążone i stają się znacznie bardziej zrelaksowane.

Prawidłowe krążenie podczas snu – kolejna zasługa łóżka wodnego

Wiele osób ma problemy z krążeniem, zwłaszcza w pozycji leżącej. Warto jednak wiedzieć, że nacisk wywierany przez ciało na powierzchnie materaca wodnego jest znacznie lepiej rozłożony niż podczas leżenia na materacu piankowym lub sprężynowym. Pod wpływem prawidłowego ułożenia ciała, układ krwionośny może znacznie swobodniej pracować. Zyskujemy zatem nie tylko prawidłowe krążenie krwi, ale także możemy zminimalizować ryzyko powstania licznych schorzeń.