Na co zwrócić uwagę przed zakupem pościeli?

Kołdry puchowe, z pierza, naturalne oraz syntetyczne - tak duży wybór sprawia, że często nie wiemy co wybrać. Zobaczmy, jakimi wskazówkami kierować się wybierając pościel i kołdra letnia. 

Występowanie alergii

Osoby, które na co dzień borykają się z problemami z oddychaniem spowodowanymi alergią na kurz muszą być szczególnie ostrożne w kwestii doboru pościeli. Najlepszą opcją dla nich będzie zakup specjalnej pościeli antyalergicznej. Kołdra letnia antyalergiczna z pewnością zapewni nam spokojnym sen. 

Naturalność

Materiały pochodzenia naturalnego, takie jak puch, pierze, wełna i bawełna to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą przyczyniać się do produkowania nadmiernej ilości materiałów syntetycznych. Dużą zaletą tego rodzaju kołder jest ich wysoka termoizolacja, dzięki czemu w nocy będzie nam ciepło. Nie możemy jednak zapomnieć o mankamentach tego rodzaju pościeli - są one wymagające w kwestii pielęgnacji i konserwacji. W ich włóknach może gromadzić się kurz przez co mogą być nieodpowiednie dla niektórych osób.

Delikatność skóry 

W tym przypadku należy zauważyć, że pościel wykonana w większości z pierza może czasem delikatnie wbijać się w skórę. Oczywiście, nie jest to coś nie do zniesienia, ale przed zakupem warto zdać sobie sprawę z tego, że pierze to starsza część ptasiego pióra, więc można wyczuć stosinę. 

Ciężar pościeli 

Dla niektórych osób ważne jest, aby czuć się przykrytym ciężką kołdrą. W takim przypadku powinniśmy sprawdzić gramaturę albo ciężar pościeli.