Niebieskie dodatki - czyli jak dodać wnętrzu nadmorskiego klimatu.

 

Na samym początku dobrze jest znaleźć jednego producenta, u którego możliwe będzie zakupienie całego zestawu. Może to być sklep, gdzie wystawieni są się różni producenci lub kupić u źródła, czyli na przykład w Polskim zakładzie meblarskim - Puszman. Meble, sofy, fotele oraz podnóżki najlepiej wybierać w zimnych kolorach. Granatowa sofa z zestawem małych poduszek w odcieniach granatu lub szarości nada się tutaj idealnie.


Pozostałe elementy starajmy się dopasować do ścian lub mebli i pamiętajmy o odpowiednich dodatkach. Nie chodzi nam o przepych różnych elementów, ale małe sofy do spania będą idealne na tak zwaną “siestę” popularną w ciepłych krajach.


Czemu takie kolory i dodatki?

W ciepłych krajach, jak sama nazwa wskazuje panują wysokie temperatury, więc przez wybranie właśnie takich kolorów próbuje się walczyć z panującym upałem. Oprócz tego na podłodze najczęściej znajdują się płytki, a nie jak w Polsce parkiety, które mają to samo zadanie co użyte kolory - regulację temperatury.


Oprócz tego w klimacie śródziemnomorskim koniecznością jest posiadanie okiennic lub zasłon w jakiejkolwiek formie. Mogą to być materiałowe rolety rzymskie lub tradycyjne rolety zaciemniające, czy najbardziej popularna forma - wewnętrzne okiennice, o intensywnych kolorach.