Odzież odblaskowa damska i męska – poznaj podstawowe różnice

Dla większości z nas zawody takie jak budowlaniec czy pracownik drogowy, kojarzą się z typowo męskimi specjalizacjami. Warto jednak pamiętać, że tego typu prace wykonują również kobiety. Jest ich oczywiście zdecydowanie mniej, jednak nie oznacza to, że wyżej wymienione zawody są dedykowane wyłącznie panom. Niezależnie od płci, każda z osób pracujących powinna posiadać bluzy odblaskowe i inne niezbędne elementy ostrzegawcze. Jakie? Sprawdź!

Czym różni się odzież odblaskowa damska od męskiej?

Odzież ostrzegawczą można podzielić na dwie wersje – jedną dla pań oraz drugą dla panów. Spodnie odblaskowe męskie posiadają przede wszystkim nieco innych krój niż ubrania dla kobiet. Dzięki takiemu rozróżnieniu każdy z pracowników może czuć się komfortowo, a jego ruchy z pewnością nie będą ograniczone przez odzież. Należy jednak pamiętać, by zawsze wybrać odpowiedni rozmiar. Bluzy odblaskowe damskie oraz męskie dostępne są natomiast najczęściej w kilku różnych wariantach. Pozwala nam to na idealne dopasowanie odzieży do własnych potrzeb. 

O jakich elementach odzieży odblaskowej powinniśmy pamiętać?

Warto wiedzieć, że odzież odblaskowa to nie tylko spodnie czy bluzy. W sklepach BHP znajdziemy bowiem wiele innych elementów garderoby. Najpopularniejsze są oczywiście kamizelki ostrzegawcze oraz wszelkiego rodzaju nakrycia głowy, np. czapki czy kaski. Możliwości mamy jednak zdecydowanie więcej. To, jakie elementy zdecydujemy się nabyć, zależy od specyfiki wykonywanej pracy oraz osobistych preferencji.