Rolety okienne. Czy każdy znajdzie coś dla siebie?

Najpopularniejsze osłony okienne w ostatnich latach to rolety dzień noc. Ecru, beże i szarości cieszą się szczególną popularnością. A czy dla fanów bardziej ekstrawaganckich i nietypowych połączeń też znajdziemy zadowalające rozwiązanie?

 Rozmiary


Roleta dzień noc 150x150 to najczęściej największe możliwe wymiary dostępne od ręki na rynku. Oczywiście mowa tutaj o szerokości, ponieważ inne modele, służące do zasłonięcia okna balkonowego będą wyższe. Jeśli mamy bardzo duże lub niewymiarowe okna możemy zawsze zamówić wykonanie rolet specjalne pod nasze wymiary lub zdecydować się na rolety montowane do ściany. W tym przypadku nie trzeba tak dokładnie zachowywać rozmiarów, ponieważ roleta zakryje całe okno od framugi do framugi. 


Inną sytuacją jest, gdy mamy bardzo małe okna - tutaj potrzebne będą rolety mini. Zebra, bo tak właśnie nazywają wzór rolet dzień noc konsumenci będzie również dostępna w małych rozmiarach. Tutaj niestety trzeba się bardziej dopasować, ponieważ za duża roleta po prostu nie będzie mieściła się na ścianie.


Kolory


Kolory to też jedna w ważnych kwestii, która jest dogłębnie kwestionowana, gdy ktoś kupuje zasłony okienne. Na szczęście wraz z zwiększeniem się mody na ten rodzaj rolet możemy zauważyć, że producenci oferują coraz więcej barw. Oczywiście najbardziej popularne są stonowane barwy, więc nie liczcie na kilkadziesiąt odcieni zieleni lub fioletu. Za to, kupując białe rolety będziecie musieli wybrać pomiędzy kością słoniową, mlecznym, alabastrowym, śnieżnym czy nawet biały dym. Za to jeśli jesteście bardzo przekonani do jednego kolory może ucieszy was fakt, że dużo producentów daje możliwość własnego nadruku lub nawet w swojej ofercie ma rolety we wzory.